Co se týče investic, jsou nemovitosti řešením?

V dnešní době začínají lidé stále více přemýšlet o investování svých peněz. Dává to smysl vzhledem k současné ekonomické krizi. Životní úroveň se v mnoha domácnostech snížila a lidé začínají více myslet na budoucnost. Proto chtějí vložit peníze někam, kde budou růst. Problém je v tom, že každá investice je již ze své podstaty riskantní. Jistě, můžeme poměrně dost vydělat, ale také můžeme o většinu či dokonce všechny vložené peníze přijít. Typickým případem z nedávné doby může být pád BitCoinu.

vývoj trhu s nemovitostmi

Za jednu z nejbezpečnějších investic jsou naopak považovány nemovitosti. Jejich ceny stále stoupají a tak se na nich dá poměrně dost vydělat. Taková je alespoň obecná představa. Jsou nemovitosti řešením americkahypoteka.cz? Pro některé možná, ale u většiny lidí to tak jednoduché není. V první řadě je nutné si uvědomit, že v současnosti nerostou ceny již ani zdaleka tak prudce. Naopak se zvyšuje inflace. To znamená, že i když se nám podaří prodat dům či byt za vyšší cenu, než za jakou jsme jej nakoupili, nemusí to nutně znamenat, že na tom vyděláme.

prodej domu

Také je potřeba vzít v úvahu, že se o onen dům či byt musíme po dobu, co bude v našem vlastnictví, starat, aby neztrácel hodnotu. Nemovitost ve vynikajícím stavu totiž prodáme za mnohem vyšší částku než tu zanedbanou. To však stojí peníze a znamená to další náklady. Samozřejmě můžeme tento problém vyřešit tím, že jej pronajmeme, avšak pokud jej chceme mít v držení jen krátkou dobu, například jen několik měsíců až rok, není tato možnost ideální. Většina lidí totiž shání dlouhodobější pronájem.

Zapomenout nesmíme ani na daň z nemovitosti, kterou bude nutné zaplatit, a která opět zvyšuje náklady. Je tedy otázkou, zda se nám ji podaří skutečně prodat se ziskem, když to vše uvážíme, zvláště v dnešní době. Proto je dobré si spočítat, co vlastně můžete očekávat, pokud bude vývoj trhu stále sejný. Zjistíte tak, jestli se vám tato investice vyplatí.

1 rokem ago