Skalnaté pláže a romantické zátoky jsou pro letní dovolenou jako stvořené

Mezi Evropou a Afrikou, nedaleko Sicílie, leží ve Středozemním moři ostrov Malta, který je velice bohatý nejenom na pláže, možnosti potápění a sportovního vžití, ale také kulturního a historického dědictví.
Díky svému strategickému umístění byl tento ostrov ceněnou kořistí právě toho Impéria, které je ulovilo do svých sítí. Kvůli častým nájezdům je zdejší město jedním z nejlépe opevněným v Evropě.

·         Nečekejte tady Itálii
Ačkoli je ostrov vzdálený jenom kousek od italského pobřeží a ostrova Sicílie, určitě nečekejte, že byste i zde našli typické italské kulturní památky nebo italský vliv. Tento ostrov je samostatný a díky své pozici vyměnil své vládce několikrát. Chvíli byl v držení Portugalců, pak Féničanů, Arabů, Kartaginců, na moment také Italů a Španělů, slouhou dobu Řeků, ale úplně nejdéle Britů – právě Británie zde zanechala největší stopy. Britské společenství národů zde zanechalo více než jenom koloniální architekturu, ale také kulturu.

Potápěči i milovníci historie se zde mají čím bavit
Okolo ostrovů je mnohé místo velmi zajímavé, a to hlavně pod mořem. Pro potápěče je to tady opravdu plodné území. I historikové se zde nebudou nudit, nachází se zde mnoho památek, hlavně křesťanských kostelů. Pokud máte rádi dobrodružství, vydejte se na ostrov Comino, ke měli své překladiště piráti. Zdejší Modrá laguna je velice romantická.

Pokud se řadíte mezi literáty, jistě si vzpomenete, že ostrůvek Gozo, jeden z nejmenších patřící Maltě, byl vězením řeckého hrdiny Odysea na jeho cestě na rodnou Ithaku. I tento ostrov je překrásný a slouží za navštívení.

Být Odysseem, jistě byste zde rádi zůstali o něco déle.
–          Tato země je menší než naše hlavní město
–          Celkem se skládá z šesti nezávislých ostrovů
–          Pouze dva největší ostrovy jsou obydlené
–          Všechny ostrovy mají většinou rovinatý povrch, nejvyšší body mají okolo dvou set metrů nad mořem
–          Půda je zde většinou skalnatá, proto nenese mnoho úrodné půdy

12 měsíců ago