Co si vybrat na sezení do obýváku?

Obývací pokoj je místo, kde byste se měli cítit dobře. Zde byste měli relaxovat a odpočívat, případně přijímat návštěvy. A podle toho by měla být tato místnost také vybavena. Základem je samozřejmě sedací souprava jejíž hlavním komponentem je pak pohovka. Ta může mít více podob.

ozdobná pohovka

1.      Klasika – nejčastěji se v českých obývácích vyskytuje klasická pohovka, která není ničím zvláštní. Má tradiční tvary a je poměrně rozměrná. Navíc obvykle patří do kategorie těch dražších. Z toho důvod čím dál tím více lidí dává raději přednost jiným alternativám, které nejsou tak drahé, a hlavně nezabírají tolik místa.

2.      Rozkládací pohovka – velmi oblíbeným druhem posezení jsou rozkládací pohovky. A není se čemu divit. Co se týče ceny, vyjdou z pravidla na stejné peníze jako tradiční typy gaučů, ale jsou daleko užitečnější. Zatímco běžná pohovka se dá použít k dlouhodobému spaní pouze velmi obtížně, rozkládací typy jsou k tomuto účelu vyloženě navrženy. Během několika málo vteřin můžete gauč rozložit do podoby postele a v případě potřeby zase rychle složit do původní formy. To se hodí například v případě nenadálé návštěvy, která musí zůstat přes noc nebo když máte malý byt a ložnici potřebujete k jiným účelům než ke spaní. Rozkládací sedačka vám tak vytrhne pomyslný trn z paty.
brambory na gauči

3.      Pytle na sezení – kapitolou samou pro sebe jsou pak sedací pytle. Na rozdíl od pohovek na nich rozhodně nejde spát. Na první pohled vypadají poměrně hodně nekonformně, ale v tomto případě zdání může klamat. Kvalitní pytle jsou velice pohodlné, a navíc také ergonomické. Sezením na nich si záda rozhodně nezničíte. Výbornou zprávou navíc je, že se dají pořídit za velice rozumné ceny, takže jejich koupí rodinný rozpočet příliš nezatížíte. Výhodné je, že některé modely se dají použít i pro venkovní sezení, například na terasu. Jsou odolnější proti mechanickému poškození nebo vodě.

 

5 roky ago