Do bazénu vstupujte vždy rovnou zpod solární sprchy

Instalací solární sprchy na zahradu ušetříte. Tento jednoduchý a velice užitečný pomocník vás nebude stát více, než jeden až dva tisíce korun, ale taková investice se vám velice rychle vrátí. Pocítíte to už v první sezóně na spotřebě bazénové chemie.

sprchová baterie

Každý majitel zahradního bazénu ví, že při jeho údržbě se neobejde bez několika nezbytných pomocníků. K nim se řadí kvalitní filtrace, různé manuální pomůcky jako jsou vysavače a síťky, a samozřejmě také bazénová chemie. To je naprosto nepostradatelný pomocník v případě, že máte zájem o dokonalou čistotu bazénové vody. A popravdě řečeno, i v případě, kdy byste své bazénové vodě byli ochotni nějakou tu vadu na kráse odpustit, tak pokud byste se vzdali bazénové chemie, tak by to s jistotou vedlo k tomu, že by se voda ve vaší nádrži během několika málo dnů proměnila v zelenou páchnoucí stoku, ve které byste mohli leda tak pěstovat řasy. Ovšem proto si nikdo z nás bazén nepořizuje, že?

A teď zpátky ke zmíněné solární sprše, a především k tomu, jak vám může být užitečná. Jde o to, že znečištění, které se do vody nedostane, nemusíte složitě čistit. Takže pokud se před každým vstupem do bazénu důkladně osprchujete, tak své tělo zbavíte skoro neviditelných olejů, krémů, kosmetiky, různého mazu, potu, pylu, prachu a dalšího znečištění, které jinak na svém těle do vody přinesete. Možná se vám to na první pohled nezdá, ale člověk vstupující do vody je velkým zdrojem znečištění, které přináší právě na povrchu svého těla.

sprcha

Komu by se však chtělo chodit domů, do koupelny, před každým vstupem do bazénu?
Mnohem pohodlnější je, instalovat k bazénu solární sprchu, kterou budete mít vždy po ruce, a díky ohřevu od slunce v samotném kovovém těle sprchy bude voda nejen na dosah ruky, ale také bude vždy příjemně teplá, což její očistné účinky ještě více podpoří.

6 roky ago