Jak funguje písková bazénová filtrace a jak ji udržovat

Bazény bez filtrace se mnohem hůře udržují a zajistit, aby v nich voda vydržela po celou sezónu v perfektním stavu je téměř nemožné. Jak filtrace pomáhá?

Jak funguje písková bazénová filtrace a jak ji udržovat

Menší bazény a dětská brouzdaliště je možné za přísných podmínek udržovat v čistotě i bez bazénové filtrace. Bazény s větším obsahem vody se však bez filtrace neobejdou. I když se mnozí snaží o čištění vody bez použití filtrace, mnohdy jde o předem prohraný boj. Filtrace je nezbytnou součástí bazénů a měla by se pouštět pravidelně. Jen tak dosáhnete křišťálově čisté vody a bazén bude v perfektním stavu. Nejvyužívanější a nejoblíbenější filtrací je písková. Jaké jsou její výhody a jak se udržuje?

swimming-pool-1-1176660

Jde to i bez většího množství chemie

Písková filtrace Chlorito pracuje na zcela přírodním principu a také snižuje množství potřebné chemie, která se do bazénové vody musí taktéž přidávat. Díky pískové filtraci jí však bude zapotřebí mnohem méně. Voda se v tomto případě filtruje přes přírodní křemičitý písek, který může být různě hrubý. Písek ve filtraci na sebe naváže všechny nečistoty a do bazénu pak zpět putuje jen čistá a přefiltrovaná voda.

Ve větších bazénech je zapotřebí vodu přefiltrovat i několikrát za den, u středních a menších bazénů to není potřeba provádět tak často, v každém případě by se filtrace měla pouštět každý den nebo alespoň obden. Filtrace mohou mít různou výkonnost, každý typ zvládne přefiltrovat jiné množství vody za hodinu. Podle toho vybírejte a vždy se řiďte tím, jak velký bazén máte.

pool-1475858

Bazénová chemie často způsobuje alergické reakce a kožní vyrážky. Pro osoby s citlivou pokožkou to může být docela problém. Díky filtraci však snížíte potřebné množství využívané chemie na minimum a tím se voda ve vašem bazénu stane zdravotně nezávadnou.

Jak se o ni starat

Skvělé je také to, že písková filtrace je velmi nenáročná na celkovou údržbu. Jediné co je zapotřebí, je výměna písku ve filtraci. Písková náplň se však nemusí měnit ani každý rok, i když se to doporučuje. Výměnu stačí provést jednou za dva roky, což je naprosto dostačující. Pokud však chcete, aby na začátku každé koupací sezóny byl váš bazén v perfektním stavu, je lepší výměnu písku provést každý rok. Celý proces trvá pouhých pár minut.

Užijte si koupání ve vlastní vodě, která bude vždy dokonale čistá a nezávadná.

4 roky ago