Jak ulevit unaveným očím

Mnoho lidí musí denně v práci trávit několik hodin díváním do počítače nebo notebooku. Oči jsou vystaveny nepřirozenému záření a z jejich únavy a namáhání vás může rozbolet hlava. Na oči nepříznivě působí jas monitoru, blikající světlo při přechodu z bílé barvy textového dokumentu do tmavších odstínů nebo modré světlo. Modré světlo je přirozené ze slunce a je zdraví prospěšné. Umělé modré světlo na nás působí spíše negativně. Světlo například blokuje melatonin a my pak můžeme mít problémy usnout. Nebo se můžeme ráno vzbudit nevyspalí, protože kvalita spánku byla značně snížena. Modré světlo také způsobuje digitální únavu očí, která se projevuje rozmazaným viděním, bolestí hlavy a suchýma očima. U citlivých jedinců může dojít až k poškození sítnice.

sluneční brýlě

Ptáte se, jak očím ulevit, když je práce na počítači součástí vašeho zaměstnání? Zkuste se každou hodinu dívat alespoň 5 minut jinam než na obrazovku. Vaše oči si na chvíli odpočinou a můžete tak předejít bolestem hlavy. Na unavené oči můžete zkusit také oční masáž nebo oční jógu. Oční masáž vám přinese úlevu, ale je třeba ji dělat opravdu opatrně a jemně. Oční jógou zase posílíte jemné svaly očí. Večer můžete na oči aplikovat plátky okurky, která vaše oči přirozeně zvlhčí, nebo použijte vychlazené čajové sáčky heřmánkového čaje. Pokud vám nic nepomáhá, sáhněte po očních kapkách určených pro unavené a podrážděné oči.

notebook a brýle

Jestliže trpíte na suché a unavené oči téměř denně, pořiďte si speciální brýle proti modrému světlu. Brýle jsou schopny modré světlo pohlcovat. Díky ochrannému filmu blue control brýle neutralizují nadbytek modrého světla a vaše oči tak zůstanou chráněny. Brýle jsou bez dioptrií, takže je můžete nosit i v případě, pokud netrpíte na nějakou oční vadu. Brýle vám vydrží několik let a vy se zase budete do práce těšit.

2 roky ago