Jaké vybrat dětem dárky pod stromek?


Každý to zná. Období zhruba měsíc před Vánoci bývá pro mnoho lidí tak trochu peklem. Člověk je bombardován reklamami s vánoční tématikou na každém rohu a prakticky nepřetržitě. K tomu je skoro nemožné obstarat si rychle nákup, jelikož obchody praskají ve švech. Zvláště hračkárny mají takřka pořád narváno, takže pokud máte děti, raději, než jít do běžného obchodu jim objednejte něco s dostatečně dlouhým předstihem na internetu. Nejen, že vám to ušetří spoustu nervů, ale také to budete mít rychleji. Jaké ale dárky svým ratolestem koupit a v jakém množství?


dárek


Obecně se předpokládá, že čím více dárků dítě dostane, tím více bude spokojené. To je samozřejmě pravda, ale pouze z jedné části. Záleží samozřejmě na typu dárku, pohlaví a věku vašeho potomka. Dát desetiletému klukovi pouze oblečení, asi mu příliš mnoho radosti neuděláte. Obdarujete-li šatstvem mladou takřka pubertální slečnu, radostí vás zulíbá. Je tedy důležité vybírat dle pohlaví a věku. I když to také není jediným kritériem.


vánoce


Důležitý je i výchovný element. Dítě celoročně zlobící a nosící ze školy neustále pětky by pod stromečkem haldu dárků rozhodně najít nemělo. Samozřejmě, něco byste mu koupit určitě měli. Výše zmíněné oblečení se hodí samozřejmě vždycky, stejně byste ho museli koupit dříve či později, ale například nový počítač nebo herní konzole by mohla malého zlobivce utvrdit v tom, že se vlastně nemusí vůbec snažit a stejně dostane to po čem touží. V takovém případě je jako vánoční dárek mnohem lepší knížka nebo má-li na to ještě věk, tak stavebnice typu lego. Drahý počítač můžete zlobivému dítěti slíbit až zlepší své chování a začne nosit domů ze školy lepší známky než doposud. Možná byste se divili, jak moc výchovný takový krok může být. Je však potřeba nepoddat se citovému vydírání a trvat na svých podmínkách.

5 roky ago