Je lepší bazén do země, nebo ten nadzemní?

Asi není třeba říkat, že bazénů existuje spousta druhů. Je to mimo jiné dáno také jejich popularitou – najdeme je koneckonců prakticky na každé zahradě. Pokud si však chceme nějaký pořídit, musíme předem uvážit několik důležitých věcí.

Jednou z nich je, zda budeme chtít zapuštěný bazén do země https://www.bazenygluc.cz/ či ten nadzemní. Jiné možnosti v podstatě nejsou, a ačkoliv ten zapuštěný je populárnější, neznamená to ani zdaleka, že právě pro vás musí být tou lepší variantou. Je potřeba se zamyslet nad tím, co přesně od něj očekáváme a také kolik místa máme k dispozici.

dno profesionálního bazénu

Pokud se rozhodneme jej zapustit, pak musíme počítat s tím, že v poměru s nadzemním o stejném objemu budeme potřebovat podstatně více místa. To může působit problém v případě, že máme malou zahradu. Je proto nutné si rozmyslet, jaký prostor jsme ochotni mu obětovat.

Také je dobré si uvědomit, že ten nadzemní můžeme kdykoliv složit a uklidit. Samozřejmě, vypouštění vody nebude jednoduché, avšak to nás čeká i u toho zapuštěného. Po vyschnutí jej však můžeme dát někam, kde nebude překážet. To se hodí zejména v zimě, avšak je to ideální i v případě, že se rozhodneme místo bazénu na daném místě například pěstovat nějaké plodiny. Také jej můžeme podle potřeby postavit každý rok někde jinde.

klasický zapuštěný bazén

Zdaleka ne vše jsou však výhody. Je zde například fakt, že do toho nadzemního musíme lézt po žebříku či schůdcích, což může být nebezpečné, zvláště pokud jsme doposud mokří z předchozího koupání. V případě, že je bazén v zemi, jednoduše slezeme do vody, což je mnohem bezpečnější – pokud uklouzneme, nespadneme na tvrdou zem.

Je také pravdou, že není ani zdaleka tak stabilní. Stěny obvykle bývají měkké, roztažené silou vody. To znamená, že je lze snadno promáčknout. Navíc, pokud bude propíchnuta, máme velký problém.

Je tedy jasné, že nic není černobílé, a že je potřeba se zamyslet, který typ pro vás bude ten pravý. Pak si budete moci vy i vaše rodina skutečně užít léto se vším všudy.

2 roky ago