Pět energeticky významných míst České republiky

Docela nedávno proběhla netradiční soutěž o sedm divů České republiky. Jak se dalo očekávat, kandidátů bylo mnoho a nakonec rozhodovalo hlasování formou účastnické ankety. Na předních pozicích se umístily stavby vysílače Ještěd, zámku Hluboká nad Vltavou, ovšem kdyby se hodnotila kvalita míst z hlediska dobíjení pozitivní energií, uspěly by docela jiné objekty.
lesy u řeky

Panenský Týnec

Panenský Týnec je malá, nenápadná vesnička v Ústeckém kraji v okrese Louny, nedaleko města Slaný. Žije zde pouze necelých 450 obyvatel, přesto se jedná o jedno z nejvíce energeticky nabitých míst v Česku. Mnozí esoterici označují zdejší nedostavěný chrám za bránu do vyšší dimenze bytí, citliví lidé zde dokážou zaznamenat působení energie brněním končetin a velmi příjemnými pocity.

Hora Říp

Jeden z nejznámějších vrcholů České republiky, již z dálky viditelná dominanta středních Čech. Zvláštní geologické složení hornin, související se sopečným magmatem, je možná jednou z příčin, proč tu někteří lidé cítí chvění a příjemné teplo na hrudi.
svatý kopeček

Mikulov – Svatý Kopeček

Je to jeden z vrcholků Pavlovských vrchů v zajímavé krajině vinařské oblasti Jižní Moravy. Jde o známé poutní místo, které dobíjí pozitivní energií. Údajně zde načerpáte síly i po vyčerpávajícím fyzickém tréninku, nebo alkoholovém excesu.

Rybník Rožmberk a Veselské pískovny

Rybníkářská oblast Třeboňské pánve je součástí Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, Rožmberk je největší rybník v České republice, a jestliže toužíte po poklidné dovolené a načerpání sil, projděte se po jeho hrázi, podél stromořadí více než 700 let starých dubů. Na rozlehlé vodní ploše lze pozorovat zakřivení zeměkoule a zdejší místo, spolu s rezervací Stará řeka, je také jistým dobíječem pozitivní energie. K rybníku vede červeně značená turistická cesta podél tzv. Nadějské rybniční soustavy a pokud se tudy vydáte z Veselí nad Lužnicí směrem k Rožmberku v podvečerních hodinách, dokonale můžete vychutnat odlesk slunečních paprsků na stříbřitě modré vodní hladině rybníků.
rákosí u jezera

Horní Posázaví – peřeje Stvořidla

Významný dobíječ pozitivní energie je kaňon řeky Sázavy v peřejích Stvořidla. Není nutné přímo řeku splouvat, postačí pěší chůze podél peřejí směrem z Mrzkovic k tábořišti Stvořidla. Velmi působivé místo, které někteří lidé dokonce označují za jeden z přírodních divů (kandidát na sedm divů ČR).

6 roky ago