Pro Vaši radost a krásu každé zahrady


Zahrada je okrasou každého domu a altány, přístřešky nebo pergoly jsou okrasou každé zahrady. S nástupem renesance přichází touha po krásném, pohodlném a funkčním bydlení. Bohatá šlechta a panovníci si začínají ve velkém stavět zámky, které jsou vesměs obklopeny rozlehlými zahradami a parky. Zámecké zahrady měly a stále mají spoustu podob, jsou ukázkou architektonického i zahradnického mistrovství a z toho důvodu se i v současnosti stávají cílem řady turistů, rodin na výletě nebo jen lidí toužících po troše odpočinku, klidu a kousku přírody.

Od tradiční po moderní architekturu

Aby se ale procházka po zahradě nestala jen sportovním výkonem, ale přinášela i potěšení, stojí v každé takové zahradě či parku alespoň jeden altánek nebo jiné zastřešené místo, kam si i při lehkém jarním deštíku mohli lidé sednout a nechat se obejmout okolní přírodou. Dnes se již nestaví ani zámky, ani zámecké zahrady, pergoly a altánky ale plní svou funkci stále. I když je Vaše zahrada podstatně menších rozměrů a pro odpočinek můžete použít dům, venkovní posezení s rodinou, přáteli nebo jen tak o samotě bude mít vždy své kouzlo.

Srdce zahrady

Pokud tedy patříte mezi ty šťastné, kteří vlastní dům se zahradou, a toužíte ji něčím ozvláštnit, máte skvělou příležitost. V případě, že je Vaše zahrada skutečně velká a místa je v ní nazbyt, výborným architektonickým doplňkem může být altán. Ne vždy tomu tak ale je a pak se plnohodnotnou alternativou stává pergola, které stačí malý prostor a většinou je podpírána některou ze zdí domu. Aby konstrukce dobře ladila se zahradním okolím, bývá nejčastějším stavebním materiálem dřevo. Pokud bydlíte v Královehradeckém kraji, můžou pro Vás být nejlepší nabídkou dřevěné pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany firmy Pergoly Trutnov, která Vám je nejen na přání vyrobí, ale také dopraví a případně na žádost i namontuje. Všechny pergoly jsou vyrobené z kvalitního dřeva jehličnanů s dlouhotrvající impregnací a budou tak ozdobou Vaší zahrady ještě po mnoho dalších let.

2 roky ago