Revoluce hudby jménem Spotify

Všichni si určitě pamatujeme na doby, kdy jediným způsobem, jak si sebou muziku vzít na cesty bylo na CD. Další revoluce nastala ve chvíli, kdy výrobci vymysleli způsob, jak přehrávat hudbu z mobilu – od té doby většině ostatních hudebních přehrávačů odzvonilo, a nyní jsme všichni zvyklí nosit svoji hudební knihovnu sebou ve svém smartphonu. Poslední dobou se ale objevuje nový trend – mít veškerou hudbu uloženou online.
Tato internetová služba vznikla již v roce 2006, ale teprve v posledních letech její popularita začala rapidně stoupat. Její princip je jednoduchý. Této službě se podařilo vytvořit obrovskou knihovnu hudebních hitů, od vážné hudby po moderní pop, a tuto hudbu nabízí volně dostupnou všem skrze svůj přehrávač.
spotify hudební služby
Možná si řeknete, že mezi Spotify a např. službou Youtube není žádný rozdíl – ve skutečnosti jsou ale naprosto odlišné. Spotify má uživatelsky přívětivé a kvalitní rozdělní skladeb – podle interpretů, žánrů, popularity. Můžete si dokonce přidat i svůj vlastní playlist, ve kterém se vám automaticky přehraje výběr vašich oblíbených písniček. Co je ale hlavním lákadlem této služby? Stačí vám jeden účet na všechna vaše zařízení – nezáleží na tom, jestli zrovna používáte mobil, počítač či televizi. Přihlásíte se pod svým přihlašovacím jménem, a můžete vaši oblíbenou hudbu poslouchat kdykoliv a kdekoliv!
Samozřejmě nevýhodou je, že ne všude je dostupný internet, a bez připojení se vaše oblíbené skladby bohužel nepřehrají. Tedy pokud využíváte FREE verzi služby. Existuje také účet PREMIUM –  a ta nabízí i možnost si stáhnout libovolné množství písniček, které pak můžete poslouchat i offline. Také se zbavíte všech reklam, které často uživatelům Spotify znepříjemňují život, a to za 160 korun měsíčně. Zda – li vám cena přijde adekvátní, to už musíte posoudit sami. 
smartphone se sluchátky
Mnoho lidí se hudbě uložené pouze na internetu brání – přijde jim jistější mít svoji hudební knihovnu staženou a všude jí nosit sebou. Přesto ale popularita Spotify stále roste, a nemůžeme vyloučit, že jednou kompletně nahradí veškeré ostatní hudební služby.

5 roky ago