Spokojení zaměstnanci jako klíč k úspěchu

Mít firmu rozhodně není nic jednoduchého, i když se to mnoha lidem jednoduché může zdát. Je to tím, že každý za tím vidí jen to, co je navenek a vidí to z pohledu zákazníka, který ty služby využívá. Stejně tak není jednoduché ve firmě pracovat a udržovat ji ve fázi, kdy vydělává peníze, protože na tomto se přeci podílet musí všichni, nejen majitel firmy, to je jasné. Mít firmu, která vydělává mnoho peněz a je úspěšná tedy není jen tak úplně na majiteli nebo na člověku ve vyšší pozici, který firmu řídí, ale také na lidech okolo, kteří dbají o běžný chod firmy skoro na stejné úrovni jako ten, co je na vyšší pozici, dá se říci. Žádná z těchto pozic není méněcenná, všechny jsou na stejné úrovni a taktéž žádná z pozic není jednodušší, každá má totiž něco, co ta druhá nemá, nějaké riziko, nějaký stres.

firma

Když se podíváme ze strany majitele firmy nebo jakéhosi ředitele, vidíme velký stres o to, jestli bude firma fungovat a vynášet peníze. Tento člověk musí totiž zaplatit veškeré výdaje a teprve až to, co zbyde si smí nechat, protože zaměstnanci pracovali a odvedli svou práci, zaslouží si tedy i své peníze. Pak výdaje na energii a podobně, plus případně jaké materiály a u někoho i nájem se nedají oželit a člověk je zaplatit musí. Aby toto s penězi fungovalo, je třeba mít taky nějakou účetní, která se postará o správné rozdělení peněz.

práce

Všechno toto se musí zaplatit z toho, co firma vydělala a až poté něco zbyde právě pro majitele či ředitele firmy. Je zde proto velké riziko, že toho zbyde opravdu málo. Navíc firma nemusí být natolik dobrá, aby pokryla všechny výdaje a ještě zbylo. Klíčem k úspěchu jsou však spokojení zaměstnanci, kteří pracují s láskou a rádi, protože je o ně ve firmě dobře postaráno. Toho lze dosáhnout jednak osobní finanční odměny, která se běžně dává, jednak drobných reklamních dárků, například reklamní tašky s potiskem.

1 rokem ago