Už žádné ranní cvičení

Pokud by nás při vyjíždění z garáže pozoroval někdo z vesmíru, možná by mohl získat dojem, že se jedná o nějaký záhadný rituál.
1.     Ráno vyjdete z domu.
2.     Otevřete garáž.
3.     Sednete do auta.
4.     Popojedete kousek.
5.     Vyběhnete z auta.
6.     Zavřete vrata.
7.     Skočíte do auta.
8.     Mizíte v dálce.
španělský styl domů
Po návratu domů se rituál opakuje pozpátku.Pokud z garáže vyjíždíte jednou nebo dvakrát do týdne, asi Vás to tolik iritovat nebude. Ale když máte tuto ranní čtvrthodinku cvičit denně, bude to pěkně otravné.
ruka s dálkovým ovládáním

Pět různých variant

Podle konstrukčního řešení a způsobu otevírání se garážová vrata vyrábějí v pěti variantách.
Křídlová.  Výhodou je univerzálnost a jednoduchost. Nevýhodou – nelze před garáž nic postavit. Dveře se otevírají směrem ven, stejně jako ta klasická. Toto řešení je nejstarší variantou garážových vrat.
Výklopná. Výhoda – větší úspora místa a bezpečnější vjezd. Nevýhoda – do otvoru je nutno zabudovat rám, který průjezd do garáže zužuje.
Sekční. Zajímavé řešení, při kterém jednotlivé sekce zajíždějí na vodicích kolejnicích pod strop. Výhoda – neubírají z prostoru vjezdu. Můžete parkovat před vraty.
Sekční do strany– podobné, jako předchozí typ. S tím rozdílem, že se křídlo vodorovně posune na boční stěnu. Výhoda – lze pootevřít jen z části pro průchod osoby. Nevýhoda – jednotlivým pohyblivým dílům nesmí stát nic v cestě.
rolovací vrata

Rolovací šetří místo

Posledním a konstrukčně nejdokonalejším typem jsou vrata, která se nazývají rolovací. Jedná se o nejmodernější typ otevírání garáže. Pohyblivá část vrat se navine do kazety nad vjezdovým otvorem. Výhoda – ušetříte maximum místa v garáži i před ní. Tento typ garážových vrat lze použít i tam, kde je u vrat nízký překlad. V tomto případě je můžete nechat osadit i zvenku. Pokud pomýšlíte na modernizaci Vašeho domu, tato vrata se k ní přímo nabízejí.

4 roky ago