Vhodné materiály do zahrad: z čeho udělat cestičku k záhonkům a z čeho příjezdovou cestu?

Jak si poradit s materiálem v zahradě? Jaké plochy by měly být jednolité a pevné a jaké naopak záleží na vašem uvážení a na vašem stylu? Co se hodí do zahrad a co se v nich bude vyjímat? Jaké jsou trendy? Pojďme se na to společně podívat.
luxusní dům s předzahrádkou
Pokud plánujete příjezdovou cestu, je třeba myslet hlavně prakticky
Jistě nechcete, abyste neustále skákali po nějakých hrbolech. Nejenom že je to nepříjemné, ale také byste si mohli zničit tlumiče nebo nárazníky.

Kamenné dlažba vypadají sice nádherně, ale nejsou zrovna vhodným materiálem pro prostor, kterému vévodí auta. Pokud si to můžete dovolit, doporučujeme přírodní kámen. Je to ale velice drahá záležitost. Pokud si to nemůžete dovolit, zkuste investovat do alternativy, kterými jsou betonové kvádry. Ty dokáží imitovat mnoho druhů kamenné pokládky, navíc jsou odolní, vydrží velkou zátěž a také se jen tak neponičí.
dlážděná stezka

Z čeho je nejlepší vytvořit terasu?

V dnešní době jsou terasy velkým hitem, který se projevuje u novostaveb, ale který si nechávají přistavit i starší domy. Je to vlastně přechod mezi domem a zahradou, navíc většinou složí jako venkovní posezení. Jak zde vyřešit pokládku podlahy? To záleží na tom, jaké máte kotvená, jaký je terén a jakou polohu má vaše zahrada. Dokonce záleží na tom, jaký typ domu máte a z jakého je materiálu.
·         Nejoblíbenější jsou dřevěné terasy, ačkoli nevydrží tolik jako jiné druhy
·         Pokud chcete investovat do něčeho odolnějšího, zkuste umělé desky, imitující dřevo nebo dlažbu

Zahradní cestičky jsou dnes designovou záležitostí
Můžete použít několik druhů dlažeb nebo štěrku. Můžete použít kombinaci více druhů pokládky. Pokud zvolíte kámen, vydrží vám dlouho a je pevný. Pokud dřevo, je přírodní a vpadá vždycky dobře. Pokud si zvolíte designovou zahrádku, je dobré do ní uložit zámkovou dlažbu nebo mlatové povrchy různého kamení, které připomíná štěrk, ale je jedné barvy, jednoho druhu a přibližně stejné velikosti.
 

1 rokem ago