Víte, co je to BMI?

Pokud se o svou hmotnost příliš nezajímáte, protože se ve svém těle cítíte skvěle, tak vás to ani moc zajímat nemusí. I když na druhou stranu, znát index své tělesné hmotnosti může být zajímavé nejen pro ty, kdo chtějí hubnout anebo jinak změnit své stravovací návyky, ale i pro všechny ostatní. Zkrátka jde o to, že když znáte své BMI, tak víte, jak na tom jste, protože tento index mluví také o vašem zdraví. Umožňuje vám srovnávat váš stav s ostatními lidmi, anebo sledovat vaše pokroky při hubnutí, či naopak při přibírání na váze.

apple-624156_640

A jeho výpočet je zcela prostý! Stačí zadat několik málo údajů do BMI kalkulačky. Když zde uvedete svou aktuální hmotnost, tělesnou výšku a rok narození, budete znát své číslo i jeho zařazení prakticky ihned. A díky indexu se také ihned dozvíte, zda je vaše hmotnost ideální, nedostatečná, anebo zda byste naopak měli začít pracovat na hubnutí.

I když není málo ani těch, kteří by měli více a pravidelně jíst, mnohem více je těch, kteří potřebují nadbytečné kilogramy shodit. Přibrat na váze je totiž tak snadné! A tím spíše nyní, když jsou regály obchodů nabité lákavými jídly až k prasknutí, a když se máme tak dobře, že si je můžeme dovolit koupit.

fitness-5002689_640

A právě to je u každé diety velmi rizikové. Když se člověk pustí do hubnutí, a i když se mu daří vytrvat, stačí, aby si zašel na nákup do obchodu, anebo se pustil doma do vaření, a snadno sejde z té správné cesty, když je okolo něj tolik velkých lákadel v podobě sladkých a tučných anebo jinak nezdravých jídel.

Proto vás možná bude zajímat, jak to udělat, abyste mohli efektivně hubnout a jíst kvalitní a zdravé jídlo, aniž byste podléhali pokušení v obchodech anebo v lednici, kterou sdílíte i s jinými lidmi. Je to snadné – objednejte si bílkovinnou dietu a ta správná a velice chutná jídla dostanete bez námahy až domů!

4 roky ago