Vyplatí se vám instalace fotovoltaických panelů?


Obnovitelné zdroje energie jsou velkým tématem nejen mezi podnikateli, ale také obyčejnými lidmi již několik let. Stále více lidí uvažuje o tom, že si pořídí fotovoltaické panely do vlastního domova a výrobci dokonce přišli i s variantou, kterou si můžete jen pověsit do okna jako obrázek a můžete si tímto způsobem nabíjet mobilní telefon nebo notebook. Největší otázkou není, zda se jedná o skvělou možnost pro přírodu (o tom nelze pochybovat), ale zda se vám koupě skutečně vyplatí.

Solární panely dům

Jak se dozvíte, jestli do toho jít?

Výnosnost a návrat investice je velmi těžké stanovit. Přístup k této problematice je poměrně obtížný a velmi individuální. Každá domácnost i podnik potřebuje projekt na míru. V jiném případě nemůžete dosáhnout maximálního využití každého solárního panelu. Podle efektivity se může pohybovat mezi 20 až 100 procenty. Pokud se ovšem budete nacházet na spodní hranici, investice se vám rozhodně nevrátí, anebo to bude trvat poměrně dlouhou dobu.

Máte-li skutečně zájem, bude nejlepší, když kontaktujete odborníky. Jedině zkušení odborníci vám sestaví plán a spočítají roční spotřebu. Při tvorbě individuálního plánu musíte zhodnotit mnoho kritérií, které bez specialisty jednoduše nemůžete zhodnotit. Velikost panelů se určuje podle spotřeby objektu, velikosti domácnosti, polohy pozemku a slunečního svitu, systému vytápění a vybavenosti domácnosti. Ano, záleží dokonce i na tom, jaké spotřebiče pravidelně používáte jak jakým způsobem vytápíte svůj objekt.

Fotovoltaické panely střecha

Co vám mohou panely přinést?

Jedině odborník stanoví, jaký typ bude nejlepší pro daný objekt a jaká velikost bude ideální, abyste dosáhli nejlepšího výsledku. Nejlepší bude, když si představíte, co vám může přinést jediný kus tohoto produktu. Standardní model dokáže za jediný rok posbírat energii na vyprání asi 300 praček, nebo si můžete ohřát vodu prostřednictvím bojleru (objem 200 l) asi dvacetkrát.

3 roky ago