Vyzkoušejte exotiku – Leťte na Jamajku

Rozhodli jste se pro Jamajku jako místo vaší příští dovolená? Pak vaší volby určitě nebudete litovat, protože tento ostrov v Karibském moři toho má opravdu hodně co nabídnout. Velkou výhodou je, že do této země se můžete vydat ve kterémkoliv ročním období. Jen deštivá období tu trvají od května do listopadu, takže pokud nechcete, aby vás překvapil nepříjemný deštík, raději vycestujte na Jamajku v období turistické sezóny, a sice od prosince do března. Tento ostrov v Karibském moři vám nabídne spoustu přírodních zajímavostí i kulturních památek a zajímavých staveb. Stačí si jen vybrat z široké nabídky atraktivních výletních cílů, ke kterému během vaší návštěvy zamíříte.
plážová chýše
A co vám Jamajka může nabídnout?
·         Kingston – hlavní město Jamajky, kde se konají různé trhy, party a diskotéky, navštívit také můžete Muzeum Boba Marleyho.
·         Long Bay– nádherná mořská zátoka s růžovým pískem a mořem zbarveným do tyrkysových odstínů. Toto místo je také vyhledávané surfaři.
·         Montego Bay – přístavní městečko, kde na vás dýchne kousek pravé jamajské historie, nechybí ani krásné pláže a možnosti pro různé druhy vodních sportů.
·         Negril– příjemné letovisko pro strávení pohodové dovolené, kde nechybí nádherné pláže, obchody a také krásná příroda.
·         Treasure Beach– čtyři menší mořské zátoky na jižním pobřeží. Jedná se o turisticky méně dotčenou oblast, kde naleznete klid a příjemné ticho. Uchvátí vás tu romacké pláže, spatřit můžete i mořské želvy.
·         Ocho Rios– Nedaleko tohoto města se nachází nejatraktivnější místo Jamajky – Dunn´s River Falls. Uchvátí vás tu pláž mezi kaskádami a jezírky, které jsou chráněny vysokým deštným pralesem.
 
 loďky na Jamajce
Navštivte tento zajímavý a pestrý exotický ostrov, který vám během vaší dovolené nabídne spoustu možností k využití volného času. Na Jamajku se určitě rádi v budoucnu ještě alespoň jednou vrátíte.

5 roky ago