Za krásami Mikulova

Zimní romantika

Po celou zimu si můžete v tomto malebném místě přijít vychutnat šálek svařeného a voňavého vína do centra starobylého města a spolu s místními průvodci se seznámit s historií, prohlédnout si zámecká sklepení s obřím sudem, anebo navštívit starou židovskou čtvrť.
interiér sauny

Něco z válečné historie

Muže určitě zaujme nedaleký objekt pevnostního opevnění, kde se v době války mohlo zdržovat až 40 mužů. Celé opevnění je obklopeno betonovým příkopem, který jej chránil před položením náloží. Úkryt má kromě střílen i kuchyň a v minulosti byl vedený i jako místo vhodné k ochraně před chemickými zbraněmi.

Pro znalce vína

Milovníci regionálních vín určitě neopomenou navštívit Degustárium přímo ve městě, kde mohou ochutnat místní vína z oblasti Pálava a o víně se také něco dozvědět.
dřevěné sudy na víno

Letní sezona

Pokud je počasí přívětivé, lze si vybrat jednu z mnoha pěších prohlídkových tras Mikulova a okolí, nebo si vyjet po okolí na kole, nebo v koňském sedle. Nedaleko městečka je lom s průzračně čistou vodou, který láká příznivce přírodního koupání. Přímo ve městě je moderní koupaliště s výhledem na zámek.

Možnost ubytování

Pro kvalitní odpočinek a gurmánské zážitky je vhodné ubytování mikulov. Hotel je ve starém centru města a jeho kapacita umožňuje nabídku pobytu nejen pro jednotlivce, ale i pro větší skupiny, kterým nabízí využití reprezentačních prostor a sálů pro akce různého rozsahu (10-500 lidí) s výborně organizovaným občerstvením ve formě bufetu, rautu, nebo servírovaného 3-4 chodového menu. V sálech je klimatizace a moderní technické vybavení pro různé prezentace, školení a firemní akce.

Přímo v hotelu je i malá vinárna a vinný sklípek a pro milovníky zlatavého moku zde byla zavedena vlastní výroba piva, které zraje přímo pod místní pivní restaurací.

V nabídce je široký wellness program s kompletní péčí o tělo i duši. Kromě sauny a pobytu ve vířivce s výhledem na okolí, si hosté mohou dopřát zážitkovou koupel v hydromasážní vaně pro dva s lahví dobrého vína.

4 roky ago