Žena v černém

Pokud milujete filmy s kouzelnickým studentem Harrym Potterem, určitě jste si oblíbili také jeho představitele Daniela Radcliffa, který patří mezi nejoblíbenější herce světa.

Daniel Radcliff, i když odrostl dětským a mladickým létům, je dodnes často obsazovaný do mnoha filmů, i když upřímně řečeno, jeho herecký projev dokazuje zkušenost, že dětský herecký talent jen zřídka dosáhne dospělosti. Herectví Daniela je poněkud mdlé, což ovšem v určitých rolích nemusí být nutně na škodu.
zničená místnost

Jedním z oceňovaných filmů je hororový příběh Žena v Černém, který se odehrává na začátku dvacátého století. Jedná se o příběh na motivy klasického duchařského hororu. Hlavní hrdina Arthur Kipps je právník, který cestuje do vzdálené vesnice, aby vyřídil právní záležitosti nedáno zesnulého majitelem rezidence Eel Marsh House. Jedná se o typický hororový příběh, kde figuruje podivné temné tajemství i děsivý genius loci strašidelného domu. Kipps pracuje o samotě v tomto starém sídle a začíná odhalovat místní krutá a znepokojená tajemství. Je pro něho děsivé, že místní děti umírají za velmi záhadných okolností. Vždy za tím stojí tajemná žena v černém. Kdykoli se někomu zjeví, brzy zemře za velmi tragických okolností nějaké dítě z vesnice. O v ohrožení se ocitá také Arthurův malý syn, kterého nechal v péči vychovatelky, ale která má i s chlapcem dojet na víkend za ním.

Jedná se o anglicko-kanadský film, který staví na typických prostředcích. Přesto si film získal poměrně vysoké ocenění, protože v něm nechybí temná starosvětská atmosféra, kterou dokreslují stíny, mlha, ošklivé počasí a stará architektura. Podivní domorodci tomu všemu zdatně sekundují.
duchové v místnosti

Ve filmu je i pár nečekaných lekaček, i když celkový rozjezd filmu je celkem pomalý. Celkové hodnocení filmů je nadprůměrné, ale žádný velký zázrak. Pro mnohé možná bude velmi nepříjemný závěr filmu, ale nechceme zde uvádět spojlery.

5 roky ago