Žena v černém

Pokud milujete filmy s kouzelnickým studentem Harrym Potterem, určitě jste si oblíbili také jeho představitele Daniela Radcliffa, který patří mezi nejoblíbenější herce světa.

Daniel Radcliff, i když odrostl dětským a mladickým létům, je dodnes často obsazovaný do mnoha filmů, i když upřímně řečeno, jeho herecký projev dokazuje zkušenost, že dětský herecký talent jen zřídka dosáhne dospělosti. Herectví Daniela je poněkud mdlé, což ovšem v určitých rolích nemusí být nutně na škodu.
zničená místnost

Jedním z oceňovaných filmů je hororový příběh Žena v Černém, který se odehrává na začátku dvacátého století. Jedná se o příběh na motivy klasického duchařského hororu. Hlavní hrdina Arthur Kipps je právník, který cestuje do vzdálené vesnice, aby vyřídil právní záležitosti nedáno zesnulého majitelem rezidence Eel Marsh House. Jedná se o typický hororový příběh, kde figuruje podivné temné tajemství i děsivý genius loci strašidelného domu. Kipps pracuje o samotě v tomto starém sídle a začíná odhalovat místní krutá a znepokojená tajemství. Je pro něho děsivé, že místní děti umírají za velmi záhadných okolností. Vždy za tím stojí tajemná žena v černém. Kdykoli se někomu zjeví, brzy zemře za velmi tragických okolností nějaké dítě z vesnice. O v ohrožení se ocitá také Arthurův malý syn, kterého nechal v péči vychovatelky, ale která má i s chlapcem dojet na víkend za ním.

Jedná se o anglicko-kanadský film, který staví na typických prostředcích. Přesto si film získal poměrně vysoké ocenění, protože v něm nechybí temná starosvětská atmosféra, kterou dokreslují stíny, mlha, ošklivé počasí a stará architektura. Podivní domorodci tomu všemu zdatně sekundují.
duchové v místnosti

Ve filmu je i pár nečekaných lekaček, i když celkový rozjezd filmu je celkem pomalý. Celkové hodnocení filmů je nadprůměrné, ale žádný velký zázrak. Pro mnohé možná bude velmi nepříjemný závěr filmu, ale nechceme zde uvádět spojlery.

10 měsíci ago