Domy za zlaté cihly

Spousta mladých lidí, by si do budoucna chtěla koupit domek či baráček, ale při dnešních cenách nemovitostí, které za poslední roky stouply rapidně nahoru, nemají šanci. Nehledě na to, že podmínky, které požadují banky pro vyřízení hypotéky nejsou stále lukrativní a do blízké budoucnosti pravděpodobně nebude situace jiná, ba naopak horší.
Když se podíváme na ceny pronájmu bytů, které se také velice zvedly, tak upadáme do depresí. Vždy bylo všeobecně známo, že v Praze je draze, ale nyní to už není jenom hlavní město. Po celé České republice je bydlení velice drahé, a na koupi, ať už domu, či bytu je potřeba dolovat zlaté cihly.
ekonomický tlak
Faktory ovlivňující cenu nemovitosti:
•      Dobrá lokalita (atraktivita okolí, poloha)
•      Kraj, město, obec
•      Technický stav, u bytu technický stav celé budovy (zateplení apod.)
•      Poschodí (patrový dům), u bytu je důležité, zda je byt v přízemí či 7. patro
•      Pozemek (velký, malý, okrasná zahrada)
•      Velikost, ať už u domu, bytu nebo baráku (3+1, 5+1)
Ačkoliv je cena odvíjena podle určitých faktorů, je stále vysoká. Když srovnáme trh s nemovitostmi před třeba šesti lety, kdy i platy byly o něco menší budeme se divit, kam až se trh dopracoval.
Raději pronájem!
Lidé, díky cenám nemovitostí, budou volit spíše pronájem. Jak, už to tak bývá, tak trh s pronájmy se zvedne, protože poptávka ovlivňuje nabídku. Když se na nabídku koukneme již dnes, tak už rapidní zvýšení cen uvidíme. Přemýšlet proč a, jak k tomu došlo nemusíme, ale spíš je třeba se zamyslet nad ekonomikou naší Země.
mince kolem rostlinky
Občas od někoho můžete slyšet, abyste s koupí bytu, nebo domu počkali třeba rok nebo dva, že se ekonomická situace změní a ceny nemovitostí klesnou. Pravdou je však, že nikdo neví, jak za pár let bude trh vypadat.
My můžeme doporučit, abyste při koupi nemovitosti byli obezřetní a nenechali se napálit, ať už s cenou, nebo stavem objektu.
 

5 roky ago