Hýbat se můžete i doma

Většina lidí má za to, že k tomu, abyste se mohli adekvátně hýbat, potřebujete vyběhnout, případně vyjet ven, ale není to tak úplně pravda. Dobré podmínky pro sportování si můžete klidně vytvořit i u sebe doma. Se správnými doplňky to není nic složitého a ve většině případů ani drahého. Možností, jak se dostat do formy i v domácím prostředí je skutečně poměrně dost.

zahradní trampolína

1.      Skákání na trampolíně – trampolíny vypadají na první i druhý pohled spíše jako hračky než cvičební nástroje, ale v tomto případě zdání klame opravdu zdatně. Jedná se o adekvátní cvičební pomůcku, díky které se můžete dostat do formy opravdu rychle. Stačí jen pravidelně cvičit. Výborné je, že dnes si již nekoupíte pouze velké modely, které jsou vhodné na zahradu, ale objednat si můžete i typy trampolín, které jsou určeny přímo do interiéru. Bydlíte-li tedy v klasickém dvou nebo tří pokojovém bytě, nemusíte se bát, že by pro vás skákání na trampolíně nebylo vhodné.

2.      Jízda na rotopedu – jízda na kole patří mezi nejoblíbenější pohybové aktivity vůbec, a to nejen v našich končinách, ale obecně na celém světě. Kvalitní kola jsou však poměrně drahá, a navíc ježdění po cestách není zrovna nejbezpečnější. Pokud se chcete vyhnout placení horentních sum za nový bicykl a zároveň vám jde o pocit bezpečí, pořiďte si domů rotoped. Jedná se o jednoduchou, poměrně levnou, ale velice efektivní zbraň proti hromadění tuků. Pokud ji budete využívat většinu dní v týdnu, měli byste se dostat do kondice velice rychle.
panáčci na trampolíně

3.      Veslování – ano, i veslování se v domácích podmínkách můžete věnovat, a to i když nemáte před domem jezero. Veslovací trenažéry jsou dnes nedílnou součástí nejen celé řady posiloven, ale také i mnoha domácností. Jedná se o velice efektivní způsob, jak shodit pár kilogramů a zároveň posílit svalstvo horní části těla. Z počátku to možná nebude procházka růžovou zahradou, ale jakmile si zvyknete, rádi se budete každý den k trenažéru vracet.

5 roky ago